Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Радовель

РАДОВЕЛЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 20 км від райцентру, за 5 км від за­лізничної станції Рудня-Радовельська. Дворів — 520, населення — 2,1 тис. чоловік. Сільраді під­порядковані села Пояски, Рудня-Радовельська.
В Радовелі розміщується центральна садиба колгоспу «За комунізм», який обробляє 2,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,3 тис. га орної землі. Провідними культурами є жито, пшениця, льон, картопля. Допоміжні підприєм­ства: млин та пункт переробки льону.
На території сільської Ради розташовані Рудня-Радовельське й Радовельське лісництва, в розпорядженні яких 6,4 тис. га лісу; лісозавод Славуцького домобудівного комбінату.
За успіхи в праці 29 чоловік удостоєні уря­дових нагород СРСР.
Працюють середня школа, де 41 учитель на­вчає 676 учнів, клуб на 305 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 8 тис. примірників, мед­амбулаторія, поштове відділення, майстерня по­бутового обслуговування, п'ять магазинів.
Дві парторганізації об'єднують 30 комуністів, комсомольська — 221 члена ВЛКСМ
Село відоме з 1545 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В 1929 році орга­нізовано колгосп.
У роки Великої Вітчизняної війни проти ні­мецько-фашистських загарбників воювало 500 чоловік. 110 громадян села були учасниками партизанського руху. З них 215 загинуло. 350 жителів села нагороджені бойовими орденами й медалями.
В центрі села встановлено пам'ятник коман­диру партизанського загону — білорусу С. К. Ту­ру (Семенову), який загинув тут 1942 року в бою з ворогами.
На території села виявлено поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Радовель