Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Парипси

ПАРИПСИ — село, центр сільської Ради. Роз­ташовані на березі річки Кам'янки (притока Росі), за 3 км на північний схід від районного центру та залізничної станції Попільня. Через село проходить автошлях Сквира — Житомир. Дво­рів — 564. Населення — 1537 чоловік.
В селі розміщена цент­ральна садиба колгоспу «Перше травня», за яким закріплено 1991,6 га сіль­ськогосподарських угідь, у т. ч. 1669,7 га орної землі. Провідними сільськогоспо­дарськими культурами є пшениця, цукрові буряки. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. На базі кол­госпу працює районна шко­ла передового досвіду впро­вадження госпрозрахунку.
На території села — цегельний завод, район­на інкубаторно-птахівнича станція.
Працюють середня школа, де 22 педагоги на­вчають 274 учнів, будинок культури із залом на 650 місць, бібліотека з фондом 10,5 тис. книг, медпункт, районна дитяча лікарня, дитячий са­док, відділення зв'язку, 3 магазини.
Первинна партійна організація с. Парипсів об'­єднує 43 комуністів, комсомольська — 78 членів ВЛКСМ.
За сумлінну працю 64 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Леніна — ланкового механізованої лан­ки В. В. Волинця, бригадира тракторної бригади З. А. Токарчука, доярку Н. Г. Качинську; орде­ном Жовтневої Революції — завідуючу тварин­ницькою фермою О. М. Фесенко; орденом Трудо­вого Червоного Прапора — вчителя О. П. Венгера, а голову колгоспу Я. А. Царенка, делегата 3-го Всесоюзного з'їзду колгоспників — орденами Леніна і Жовтневої Революції.
Село відоме з 1683 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В роки громадянської війни та іноземної воєнної інтервенції парипські жителі в підрозді­лах Червоного козацтва билися проти німецьких окупантів і петлюрівців.
Під час Великої Вітчизняної війни з німець­ко-фашистськими загарбниками боролося 278 жи­телів села, з них 114 — загинуло, 239 — відзна­чено урядовими нагородами. В 1943 році, визво­ляючи від гітлерівців Парипси, поліг смертю хо­робрих командир стрілецької роти М. Г. Калюж­ний, якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В центрі села 1956 року на братській могилі споруджено пам'ятник полеглим воїнам-визволителям Парипсів, а 1967 року — обеліск Сла­ви колишнім учням і педагогам, які загинули в боях з гітлерівцями.
1970 року на честь 100-річчя з дня народжен­ня В. І. Леніна відкрито пам'ятник вождеві.
Уродженцем села є кандидат історичних наук доцент М. М. Моторнюк.
Неподалік Парипсів виявлено могильник скіф­ського періоду.

Сучасна карта - Парипси