Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пиріжки

ПИРІЖКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 7 км від районного центру, за 3 км від залізничного роз'їзду Пиріжки. Дворів — 350, населення — 1,1 тис. чоловік. Сільраді підпорядко­вано село Баранівка.
У Пиріжках розташовано дві бригади кол­госпу «Комуніст», центральна садиба якого — в Слобідці.
На території села є середня школа, де 23 вчи­телі навчають 420 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,2 тис. примірників, медичний пункт, магазин.
Сумлінна праця 49 трудівників відзначена урядовими нагородами. Телятниця В. М. Тарасенко була делегатом III Всесоюзного з'їзду кол­госпників. Учительці О. О. Карпенко присвоєно звання заслуженої вчительки УРСР.
Перший комуністичний осередок виник 1918 року. Нині сільська парторганізація об'єднує 42 комуністи, комсомольська (створена 1922 року) — 57 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1617 року. В 1861 році відбу­валися заворушення, викликані грабіжницьким характером реформи.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року. 30 квітня 1923 року тут створено товариство спільного обробітку землі «Об'єднання», а 9 жовт­ня — артіль «Незаможник». 1928 року створено комсомольський колгосп «Жовтневе колосся».
Понад 200 жителів села билися з німецько-фашистськими загарбниками на фронтах, у партизанських загонах і в підпіллі, з них 114 віддали своє життя за Батьківщину, 157 учасників Вели­кої Вітчизняної війни нагороджено орденами й медалями.
В травні 1942 року на території села була створена підпільна група, куди ввійшли Й. І. Яре­менко, О. В. Власенко, Н. В. Яременко, M. Н. Тарасенко, К. П. Василенко, В. X. Карпенко та його дочка комсомолка Галина. Всі герої, за винятком Н. В. Яременко й Г. В. Карпенко, загинули.
На центральній площі встановлено пам'ятник загиблим односельцям та визволителям села.

Сучасна карта - Пиріжки