Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дворище

ДВОРИЩЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на березі річки Ірші (притока Тете­рева), за 5 км на південний захід від райцентру, за 23 км від залізничної станції Турчинка й за 5 км від автошляху Володарськ-Волинський — Житомир. Дворів — 278. Населення — 819 чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Заздрівка, Ро­гівка, Солодирі.
На території Дворища розміщена центральна садиба колгоспу «Прапор Леніна», за яким за­кріплено 1579 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1330 га орної землі. Провідними культу­рами є жито, пшениця, льон, хміль, картопля. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За сум­лінну працю 43 чоловіка нагороджено орденами й медалями, в т. ч. голову колгоспу О. В. Фесенка орденом Жовтневої Революції.
У Дворищі є восьмирічна школа, де 11 учи­телів навчають 150 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 7327 томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитясла.
Партійна організація (створена 1925 року) на­лічує 23 комуністи, комсомольська (створена 1924 року) — 44 члени ВЛКСМ.
Перша згадка про село датована 1588 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронті билося проти німецько-фашистських загарбників 268 чоловік, з них 162 нагороджено орденами й медалями. 106 уродженців села загинуло смер­тю хоробрих.

Сучасна карта - Дворище