Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Скочище

СКОЧИЩЕ — село, центр сільської Ради, розташо­ване за 20 км на південний схід від районного центру, за 4 км від залізничної станції Скочище, на лінії юзу, який загинув у Житомир — Фастів. Дворів — 318. Населення — 816 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Скочище.
На території села розмі­щена центральна садиба колгоспу ім. Петровського, який має в користуванні 1283 га сільськогосподарських угідь; у т. ч. 23 га орної землі. Ви­рощують зернові культури, льон, картоплю. Роз­винуте. м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку сільського господарства 37 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 139 учнів, будинок культури на 150 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,7 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, полого­вий будинок, дитсадок.
У партійній організації (створена 1928 року) налічується 15 комуністів, у комсомольській (створена 1924 року) — 20 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1864 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни билися проти німецько-фашистських загарбників 170 чо­ловік, з них 68 нагороджено орденами й меда­лями. 102 чоловіка загинуло смертю хоробрих.

Сучасна карта - Скочище