Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білилівка

БІЛИЛІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована на берегах річки Роставиці, за 20 км на південний захід від районного центру. У селі розміщена залізнична станція Роставиця. Дворів — 1202. Населення — 3517 чоловік. Сіль­раді підпорядковані села Йосипівка та Котелянка.
За колгоспом «Маяк», центральна садиба якого міститься в Білилівці, закріплено 4211 га землі, в т. ч. 3913 га орної. Господарство спеціа­лізується на відгодівлі великої рогатої худоби та птиці.
В селі діють заводи — цегельний, збудований 1927 року, та комбікормовий.
Працюють середня, восьмирічна та початкова школи, де 47 учителів навчають 745 учнів, буди­нок культури на 600 місць, дві бібліотеки з фон­дом 18,6 тис. книг, дільнична лікарня на 50 лі­жок, поліклініка, пологовий будинок на 10 лі­жок, дитячі ясла, відділення зв'язку, 4 магазини.
4 партійні організації села об'єднують 65 ко­муністів, 3 комсомольські — 209 членів ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки створені в 1920 році.
За успіхи в праці 93 трудівників нагородже­но орденами й медалями СРСР. Ордена Леніна удостоєні ланкова Р. Г. Дзюба, бригадир трак­торної бригади С. П. Іськов, слюсар колгоспу М. Я. Прокопчук. Головному лікарю дільничної лікарні П. А. Бойку присвоєно звання заслуже­ного лікаря УРСР.
Село відоме з 1601 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Перше колективне господарство — ТСОЗ ор­ганізовано в 1927 році.
Під час Великої Вітчизняної війни активно билися з німецько-фашистськими загарбниками 606 жителів Білилівки, з них 297 — відзначено орденами й медалями, 300 — загинули.
У 1965 році встановлено пам'ятник воїнам-визволителям села, а в 1969-му — воїнам-одно­сельцям, які полягли в боях з гітлерівськими окупантами.
Неподалік Білилівки виявлено залишки по­селення трипільської культури, кургани доби бронзи, поселення черняхівської культури та 2 давньоруські городища.

Сучасна карта - Білилівка