Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рогачі

РОГАЧІ — село, центр сільської Ради. Розта­шовані за 16 км на південний схід від районно­го центру та за 12 км від найближчої залізнич­ної станції Зарудинці. Дворів — 291. Населен­ня — 841 чоловік.
На території села розміщена центральна са­диба колгоспу ім. Богдана Хмельницького, за яким закріплено 1592 га землі, в т. ч. 1206 га орної. Господарство — зерново-бурякового на­пряму. Розвинуте тваринництво.
Працюють восьмирічна школа, в якій 12 учи­телів навчають понад 150 учнів, клуб, бібліотека з фондом понад 8 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 2 магазини.
Партійна організація (створена 1927 року) об'єднує 22 комуністів, комсомольська (виникла 1923 року) — 49 членів BJIKCM.
За успіхи в праці 26 трудівників нагородже­но орденами й медалями СРСР.
Село відоме з XVIII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
225 жителів Рогачів брало участь у Великій Вітчизняній війні, з них 136 — віддало життя за Батьківщину, 98 — відзначено урядовими нагоро­дами — орденами й медалями.
В 1955 році встановлено обеліск вічної Слави на честь полеглих воїнів-визволителів села, а в 1965-му — пам'ятник воїнам-односельцям, які за­гинули в боротьбі з німецько-фашистськими за­гарбниками.
Уродженцем Рогачів є генерал-майор І. М. Маковенко.

Сучасна карта - Рогачі