Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зарубинці

ЗАРУБИНЦІ — село, центр сільської Ради. Розташовані за 9 км на північний схід від район­ного центру та за 12 км від залізничної станції Яроповичі.  Дворів — 473. Населення — 1409 чоло­вік. Сільраді підпорядковані села Лісівка і Та­расівка. За колгоспом «Перемога», центральна садиба якого розміщена в Зарубинцях, закріплено 3677,4 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3456,6 га орної землі, 51 га саду. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. Колгосп спеці­алізується на виробництві яєць. Господарство має млин, пилораму.
Працюють восьмирічна школа, в якій 14 учи­телів навчають 267 учнів, будинок культури на 400 місць з широкоекранною кіноустановкою, біб­ліотека з фондом 9,2 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, відділення зв'язку, ощадна каса, три магазини, побутова майстерня.
Партійна організація (створена в 1929 році) об'єднує 42 комуністів, дві комсомольські (осере­док в селі виник 1922 року) — 38 членів ВЛКСМ.
За сумлінну працю 63 трудівників села від­значено орденами й медалями Союзу PCP, серед них колишнього голову колгоспу В. Г. Андрійчука, бригадира тракторної бригади Ф. Г. Андрійчука — орденом Леніна, ланкового механізованої ланки, заслуженого механізатора Української PCP Д. І. Бабича — орденами Жовтневої Рево­люції та Трудового Червоного Прапора, колиш­нього бригадира тракторної бригади П. Т. Опанасюка — орденом Трудового Червоного Прапора.
Село відоме з 1602 року.
В січні 1918 року встановлено Радянську владу. В 1927 році організовано ТСОЗ.
У роки Великої Вітчизняної війни боролося проти німецько-фашистських загарбників 320 жи­телів села, з них 117 — полягло в боях, 203 — нагороджено орденами і медалями.
На братській могилі 18 воїнів, які загинули під час визволення села, в 1951 році споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Зарубинці