Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жовтневе

ЖОВТНЕВЕ (до 1937 року — Жидівці) — село, центр сільської Ради. Розташоване на правому березі річки Унави (притока Ірпеня), за 9 км на північний схід від районного центру та за 6 км від залізничної станції Криве. Через село проходить автошлях Попільня — Корнин. Дво­рів — 542. Населення — 1491 чоловік.
На території села розміщені центральні са­диби: хмелерадгоспу «Попільнянський» (769 га земельних угідь) та колгоспу ім. О. М. Горького, за яким закріплено 1699 га сільськогосподар­ських угідь, у т. ч. 1584 га орної землі. Провід­ними сільськогосподарськими культурами в кол­госпі є пшениця, цукровий буряк та картопля; розвинуте птахівництво і молочне тварин­ництво.
В селі працюють восьмирічна школа, де 15 учителів навчають і виховують 167 учнів, будинок культури із залом на 400 місць, бібліотека з фон­дом 10 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, стадіон.
2 партійні організації об'єднують 25 комуні­стів, 3 комсомольські — 30 членів ВЛKCM.
За високі виробничі показники 39 трудівни­ків села нагороджено орденами і медалями СРСР, серед них орденом Жовтневої Революції — бригадира рільничої бригади П. З. Кравця.
Село відоме з 1683 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
280 жителів Жовтневого брало участь у Ве­ликій Вітчизняній війні, з них —149 відзначено урядовими нагородами, 147 — полягло в боях з ворогом.
1952 року встановлено пам'ятник воїнам, які загинули в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками під час визволення села.
Уродженцями села є доктор історичних наук М. З. Данилюк, кандидат економічних наук 3. 3. Данилюк і генерал-лейтенант В. Я. Мякушко.

Сучасна карта - Жовтневе