Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Горбаша

ВЕЛИКА ГОРБАША — село, центр Малогорбашівської сільської Ради, розташоване за 4 км від районного центру та за 4 км від залізничної станції Горбаші. Дворів — 237, населення — 891 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Мала Горбаша.
Працює п'ята дільниця учгоспу «Україна» Житомирського сільськогосподарського інститу­ту. Господарство вирощує для колгоспів області елітне насіння зернових культур та картоплі.
В селі є восьмирічна школа, де 14 учителів навчають 240 учнів, будинок культури на 350 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 8,4 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, два сільмаги.
За успіхи в праці 29 трудівників села наго­роджені орденами й медалями Радянського Союзу.
Парторганізація села об'єднує 17 комуністів, комсомольська — 16 членів ВЛКСМ.
Засноване село у XVI ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
100 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 51 загинув, 61 нагородже­но орденами й медалями Радянського Союзу. За героїзм, виявлений у боях з німецькими фаши­стами, житель Великої Горбаті командир тан­ка Є. А. Сук посмертно нагороджений орденом Леніна.
На братській могилі воїнів, які полягли, ви­зволяючи село від німецько-фашистських оку­пантів, встановлено обеліск. У 1970 році на честь загиблих воїнів-односельців встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Велика Горбаша