Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Довбиш

ДОВБИШ (з 1925 р. до 1946 р.— Мархлевськ) — се­лище міського типу, центр селищної Ради, розташо­ване за 38 км від район­ного центру і за 17 км від залізничної станції Кур­не. Дворів — 1150, населен­ня — 6 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядко­вані села Адамівка, Лісова Поляна, Любарська Гута, Наталія, Осичне.
В селищі діють: фарфо­ровий завод (заснований 1823 року), автопідприємство, відділення «Сільгосп­техніки», хлібозавод, цегельний завод, два лісництва, відділення зв'язку, споживче товариство, пром­комбінат.
Працюють середня школа, де 49 учителів на­вчають 1082 учні, восьмирічна школа-інтернат, де здобувають знання 235 учнів; сільське професійно-технічне училище, клуб фарфорового за­воду на 350 місць, кінотеатр на 250 місць, 3 біб­ліотеки з книжковим фондом 61,5 тис. примірників, дільнична лікарня на 50 ліжок, поліклініка, аптека, ветлікарня, 6 магазинів, комбінат побуто­вого обслуговування. Користується популярні­стю народний ансамбль пісні і танцю фарфоро­вого заводу.
9 партійних організацій об'єднують 211 кому­ністів, 9 комсомольських — 858 членів ВЛКСМ. Перший партійний осередок створено 22 липня 1922 року, комсомольський — у травні 1923 року.
За сумлінну працю в народному господарстві 31 чоловіка нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Леніна — С. І. Осінську та Л. І. Драгоморецьку, орденом Жовтневої Революції — В. А. Сломовського.
Селище виникло на початку XIX ст. 27 липня 1905 року робітники фарфорового заводу застрай­кували й добилися підвищення заробітної плати. Радянську владу в селищі встановлено 22 січня 1918 року. У травні 1923 року організовано сільськогосподарське кредитно-кооперативне то­вариство. Протягом 1925—1957 pp. Довбиш — райцентр.
В роки Великої Вітчизняної війни 286 жите­лів селища воювали проти німецько-фашистських загарбників, з них 29 загинуло. 191 житель се­лища нагороджений бойовими орденами й меда­лями. С. І. Рижов, нині пенсіонер, за активну участь у громадянській війні нагороджений ор­деном Червоного Прапора, а за героїзм, виявле­ний у роки Великої Вітчизняної війни,— орденом Леніна.
За тимчасової окупації у селищі діяла під­пільна комсомольська організація.
У селищі встановлено 2 обеліски на честь загиблих односельців та 2 пам'ятники на моги­лах воїнів-визволителів. У боях за село загинуло 35 синів братніх народів, серед них росіяни М. С. Глазков, А. Д. Іванов, 3. Д. Кузьмичов.
Поблизу Адамівки виявлено поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Довбиш