Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Цвіля

МАЛА ЦВІЛЯ — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Случі, за 20 км від район­ного центру, за 19 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Дворів — 111, населен­ня—367 чоловік. Сільраді підпорядковані села Берегове, Вірівка, Карпилівка.
В Малій Цвілі розміщується центральна сади­ба колгоспу ім. Шевченка, який обробляє 1,4 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,1 тис. га ор­ної землі. Напрям господарства зерново-тварин­ницький. У розпорядженні лісництва 7 тис. га лісу.
За успіхи в праці 34 колгоспники нагородже­ні орденами й медалями СРСР.
В селі є восьмирічна школа, де 10 вчителів навчають 296 учнів, клуб на 140 місць, полого­вий будинок, медпункт, бібліотека з книжковим фондом 9,6 тис. примірників, два магазини, від­ділення зв'язку.
Сільська парторганізація об'єднує 24 кому­ністи, комсомольська — 33 члени ВЛКСМ.
Село виникло 1650 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року. В період грома­дянської війни багато селян у складі Першої Кінної армії С. М. Будьонного громили внут­рішню контрреволюцію та інтервентів.
У роки Великої Вітчизняної війни 9 грома­дян села були учасниками партизанського загону ім. Котовського. Загалом у боях з фаши­стськими загарбниками брало участь 112 чоло­вік, з них 34 полягли смертю хоробрих. За ге­роїзм, виявлений у боротьбі з німецько-фашист­ськими загарбниками, 88 жителів села удостоєні урядових нагород.

Сучасна карта - Мала Цвіля