Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Покалів

ПОКАЛІВ – село, центр сільської Ради, розташова­не за 15 км на північний захід від районного центру й залізничної станції Ов­руч. Через село проходить автошлях Овруч – Словеч­не. Дворів – 255. Населення – 840 чоловік. Сіль­раді підпорядковані села Барвінкове, Гаєвичі, Дівошин, Коптівщина, Полохачів, Скребеличі.
На території Покалева розміщена центральна садиба колгоспу «Україна», який має в користу­ванні 4097 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2489 га орної землі. Тут вирощують пшеницю, жито, льон та картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму, бджільництво. За тру­дові успіхи 20 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. колишній голова колгоспу П. Л. Сторожук удостоєний ордена Трудового Червоного Прапора.
В селі є середня школа, де 35 учителів на­вчають 480 учнів, будинок культури на 450 місць, бібліотека з книжковим фондом 11 тис. томів, медична амбулаторія, відділення зв’язку.
У партійній організації села Покалева налі­чується 63 комуністи, в комсомольській – 87 чле­нів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Покалів датується 1734 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. За кайзерівської окупації для підготовки зброй­ного повстання був створений підпільний комі­тет. 1918 року повстанці під командуванням С. П. Корсуна, М. М. Пархомчука, І. К. Даниль­ченка розгромили гарнізон гетьманських військ у м. Овручі.
Восени 1943 року в селі перебував штаб пар­тизанського з’єднання О. М. Сабурова. На фрон­тах і в партизанських загонах під час Великої Вітчизняної війни билося проти гітлерівців 400 жителів Покалева, 200 чоловік відзначено орденами й медалями. 112 – загинуло смертю хоробрих.
Поблизу с. Коптівщини виявлено неолітичне поселення й майстерню обробки кременю, кур­ганний могильник та майстерню шиферних пря­сел часів Київської Русі.

Сучасна карта - Покалів