Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Буки

БУКИ — село, центр сільської Ради, розташо­ване на лівому березі ріки Тетерева, за 24 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 318. Населення — 876 чоловік. Сільраді підпорядковані села Нова Руд­ня, Руденька, Тригір'я.
На території Буків розміщена центральна са­диба колгоспу «Ленінський шлях», який оброб­ляє 1,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,3 тис. га орної землі. Вирощують пере­важно зернові культури, льон та картоплю. Роз­винуте м'ясо-молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку народного господарства 20 трудівників села відзначені урядовими наго­родами.
У селі є восьмирічна школа, в якій 14 учите­лів навчають 198 учнів, клуб на 300 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 13 тис. примірни­ків, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок побутових послуг.
Партійна організація об'єднує 22 комуністів, комсомольська — 37 членів ВЛКСМ.
Село засноване у XVIII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни проти гітлерівських загарбників билися 150 жителів села, з них 64 загинули, 52 — нагороджено ор­денами й медалями СРСР.
Воїнам, які віддали своє життя за визволен­ня Буків від фашистських окупантів, трудящі села встановили пам'ятник.
Поблизу Буків виявлено три слов'янські по­селення VI—VII століть.

Сучасна карта - Буки