Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глезне

ГЛЕЗНЕ — село, центр сільської Ради. Роз­ташоване по обидва береги річки Деревички (ліва притока Случі), за 7 км на північний захід від районного центру та за 18 км від залізнич­ної станції Печанівка. Дворів — 217. Населен­ня — 698 чоловік. Сільраді підпорядковані села Мала Деревичка та Перетік.
В Глезному розміщена центральна садиба колгоспу «Іскра», за яким закріплено 3169 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1913 га орної землі та 47 га саду. Колгосп — багатогалузеве господарство, зерново-тваринницького напряму. З допоміжних підприємств є млин і олійниця.
Працюють середня школа, в якій 16 педаго­гів навчають 280 учнів, будинок культури на 500 місць, бібліотека, медичний пункт, дитячі ясла, відділення зв'язку, майстерня побутового обслуговування, магазин.
Первинна партійна організація налічує 48 ко­муністів, 2 комсомольські — 97 членів ВЛКСМ. Партійна і комсомольська організації створені 1930 року.
За успіхи в розвитку сільського господарства і культури 35 трудівників села нагороджено ор­денами й медалями СРСР, у т. ч. орденом Жовт­невої Революції — тракториста П. Д. Одончука, орденом Трудового Червоного Прапора — голову колгоспу С. М. Кобилянського, бригадира ріль­ничої бригади І. А. Назарівського, зоотехніка Г. Й. Романюк.
Перша згадка про Глезне датується 1595 ро­ком.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 173 жите­лі села брали участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 66 — відзначено орде­нами й медалями, 106 — полягли смертю хороб­рих за Батьківщину. В Глезному 1950 року вста­новлено обеліск Слави на честь 25 воїнів, які загинули під час визволення села від гітлерів­ських окупантів.
На території Глезного та Малої Деревички виявлено залишки 2 поселень трипільської куль­тури, 2— скіфського часу та одного — черняхівської культури.

Сучасна карта - Глезне