Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Станишівка

СТАНИШІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Тетерева, за 9,5 км від районного та обласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 448. Населення — 1543 чоловіка. Сільраді підпорядко­вані села Бистрі, Слобода-Селець.
На території Станишівки розміщена централь­на садиба колгоспу «Радянський шлях», за яким закріплено 1,5 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових куль­тур, хмелю, овочів. Розвинуте м'ясо-молочне тва­ринництво.
В селі є восьмирічна школа, в якій 16 учите­лів навчають 209 учнів, будинок культури із за­лом на 450 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. примірників, медпункт, буди­нок побутового обслуговування, відділення зв'язку.
За високі показники у праці орденами й ме­далями СРСР відзначено 130 трудівників села. Серед них орденом Леніна нагороджені бригадир городньої бригади Г. В. Гарилюк, заслужена вчи­телька УРСР директор школи Є. М. Свідерська; орденом Трудового Червоного Прапора — голова колгоспу В. Л. Галицький і бригадир хмелебригади В. Т. Жадан.
Партійна організація об'єднує 59 комуністів, комсомольська — 16 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1616 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни били­ся проти ворога 110 жителів села, з них 58 заги­нуло, 27 — удостоєні орденів і медалей СРСР.
Воїнам-визволителям, що віддали своє життя, визволяючи Станишівку від німецько-фашист­ських загарбників, трудящі села встановили па­м'ятник.
Поблизу Станишівки виявлено два могильни­ки доби бронзи та городище часів Київської Русі.

Сучасна карта - Станишівка