Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кошелівка

КОШЕЛІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від районного центру та за 38 км від залізничної станції Курне. Дво­рів — 214. Населення — 734 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Веснянка, В'язовець і Сколобів.
На території Кошелівки розміщена централь­на садиба колгоспу «Комуніст», за яким закріп­лено 2093,9 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1460,4 га орної землі. Вирощують переважно зернові культури, розвинуте також
м'ясо-молочне тваринництво й птахівництво. На базі кол­госпної птахоферми працює школа передового досвіду інтенсивного ведення птахівництва.
За успіхи в сільськогосподарському виробни­цтві 18 колгоспників відзначено урядовими на­городами. Серед них орденом Леніна нагородже­на ланкова У. К. Грибан, орденом Трудового Чер­воного Прапора — механік М. Ю. Пустовий та ланкова М. Й. Свіжевська.
Тут є середня школа, в якій 20 учителів на­вчають 279 учнів, будинок культури із залом на 200 місць, бібліотека з фондом 8010 книжок, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий бу­динок, дитячі ясла.
Партійна організація налічує 22 комуністи, комсомольська — 42 члени ВЛКСМ.
Село відоме з XVIII століття.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 175 жителів села, 58 з них загинули, 115 — нагороджено орденами й медалями СРСР.
Воїнам, які віддали своє життя за визволен­ня Батьківщини від німецько-фашистських за­гарбників, односельці спорудили обеліск Слави.

Сучасна карта - Кошелівка