Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Курчиця

КУРЧИЦЯ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Случі, за 29 км від районно­го центру, за 28 км від залізничної станції Но­воград-Волинський. Дворів — 239, населення — 765 чоловік. Сільраді підпорядковані села Курчицька Гута, Михіївка, Ходурки.
В Курчиці розміщується центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, який має в користуванні 2,2 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,4 тис. га орної землі. Провідними культурами € пшениця, жито, льон, картопля. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. На території села діє Курчицьке лісництво, в розпорядженні якого понад 6 тис. га лісу. 1939 року місцевий колгосп був учасником Всесоюзної сільськогосподар­ської виставки.
В селі є восьмирічна школа, де 11 учителів навчають 160 учнів, клуб на 150 місць, бібліо­тека з книжковим фондом 13,6 тис. примірників, пологовий будинок, медпункт, дитячі ясла, два магазини.
За успіхи в праці 23 трудівники нагороджені орденами й медалями. За високі врожаї льону та картоплі ланкова Г. В. Михальчук удостоєна ордена Леніна.
Партійна і комсомольська організації ство­рені в 1924 році. Зараз у селі —47 комуністів, 44 комсомольці.
Село відоме з 1651 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 26 чоло­вік билися в партизанських загонах; за участь жителів у партизанському русі село майже пов­ністю спалили гітлерівці. 14 громадян було роз­стріляно. 161 чоловік воював на фронті, з них 70 загинуло. За героїзм, виявлений у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, урядо­вими нагородами відзначено 96 громадян села.

Сучасна карта - Курчиця