Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Хайча

ВЕЛИКА ХАЙЧА – село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на захід від районного центру, за 2,5 км від залізничної станції Хайч- Норин, на лінії Овруч – Білокоровичі. Дворів – 351. Населення – 1270 чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Великий Кобилин, Мала Хайча та Малий Кобилин.
На території Великої Хайчі розміщена цент­ральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким за­кріплено 2587 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1751 га орної землі. Колгосп вирощує зер­нові культури, льон та картоплю. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво й птахівництво. За трудові успіхи 85 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. голову колгоспу А. Ю. Соболя та свинарку Н. Ф. Босик – орденом Трудового Червоного Прапора.
В селі є восьмирічна школа, де навчаються 400 учнів і працюють 26 учителів, клуб, бібліо­тека з книжковим фондом 7 тис. томів, фельд­шерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 35 кому­ністів, у комсомольській організації – 64 члени ВЛКСМ.
Село засновано в другій половині XV ст. Назва його походить від річки Хайчанки.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 349 жите­лів села билися на фронтах проти німецько-фашистських загарбників. 337 нагороджено орде­нами й медалями, 212 чоловік загинуло смертю хоробрих.
Поблизу сіл Великої та Малої Хайчі знайдено поселення доби неоліту, давньоруські курганні могильники та скарб ювелірних прикрас X–XII століть.

Сучасна карта - Велика Хайча