Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жубровичі

ЖУБРОВИЧІ — село, центр сільської Ради, розташоване за 29 км від райцентру, за 12 км від залізничної станції Білокоровичі. Через село проходить автошлях Коростень — Олевськ. Дво­рів — 742, населення — 3,2 тис. чоловік.
В селі розміщується центральна садиба кол­госпу ім. Шевченка, який обробляє 2,6 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,3 тис. га орної землі, спеціалізується на льонарстві. Роз­винуто м'ясо-молочне тваринництво.
На території сільської Ради — Жубровицьке лісництво Білокоровицького лісгоспзагу, засно­ване 1925 року; в розпорядженні його 7,3 тис. га лісу.
У Жубровичах є середня школа, де 37 учите­лів навчають 785 учнів, будинок культури на 400 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,5 тис. примірників, медпункт, поштове відді­лення, три магазини, майстерня побутового обслуговування.
Сільська парторганізація об'єднує 37. комуні­стів, три комсомольські — 155 членів BЛKCM.
За успіхи в розвитку сільського господарства 62 трудівники нагороджені медалями СРСР, ланкові-льонарки Я. М. Данюк та делегат III Все­союзного з'їзду колгоспників А. К. Кочин — орде­ном Леніна.
Село виникло 1545 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни би­лося 306 жителів Жубровичів, з них 182 відда­ли своє життя за Батьківщину. За мужність і відвагу в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками урядових нагород удостоєно 116 чоловік.
У Жубровичах народилася українська радян­ська письменниця О. С. Ткачук.

Сучасна карта - Жубровичі