Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'янка

КАМ'ЯНКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від райцентру і залізнич­ної станції Олевськ. Дворів — 450, населення — 1,8 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане село Лісове.
В Кам'янці розмістилася садиба колгоспу «Червоний прикордонник», який оброб­ляє 1,5 тис. га сільськогос­подарських угідь, у т. ч. 0,8 тис. га орної землі. Пра­цюють пилорама, пункти переробки деревини та льо­ну. Діє Кам'янське лісницт­во Олевського лісгоспзагу, в розпорядженні якого, 5,8 тис. га лісу.
За успіхи в розвитку сільського господарства орденами й медалями нагороджено 43 чоловік.
Є восьмирічна школа, де 23 учителів навчають 402 учні; будинок культури на 200 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 9,9 тис. примірників, фельд­шерсько-акушерський пункт, поштове відділення, майстерня побутового обслуговування, три ма­газини.
Сільська парторганізація налічує 33 комуні­сти, дві комсомольські — 84 члени ВЛКСМ.
Село відоме з 1780 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах і в тилу ворога свободу й незалежність Ра­дянської Батьківщини захищали 168 громадян села, з них 74 загинули. Бойовими орденами й медалями нагороджено 40 чоловік. Хоробрістю відзначився партизан-учитель В. М. Хільчук, за участю якого пущено під укіс 13 гітлерівських ешелонів. Мужній патріот загинув у селі 1942 року. На честь односельців, які не повернулися з поля бою, встановлено меморіальну дошку та обеліск Слави.

Сучасна карта - Кам'янка