Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Виступовичі

ВИСТУІЮВИЧІ – село, центр сільської Ради, розташоване за 46 км на північний схід від ра­йонного центру, за 0,5 км від однойменної за­лізничної станції, на лінії Ленінград – Одеса, на автошляху Мозир – Шепетівка. Дворів – 447. Населення – 1322 чоловіка. Сільраді підпоряд­ковані села Борутине й Солотине.
На території Виступовичів розміщене підсобне господарство Овруцького лісгоспзагу, скипидар­ний завод, механізований лісосклад. За трудові успіхи 9 чоловік нагороджено орденами й ме­далями.
У селі є середня школа, де 21 учитель навчає 300 учнів, будинок культури на 400 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 15 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, відділення зв’язку.
У партійній організації налічується 5 кому­ністів, у комсомольській –14 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1545 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах і в партизанських загонах билося проти німецько-фашистських загарбників 300 чоловік, з них 278 нагороджено орденами й медалями. Навідникові протитанкової гармати Ц. С. Расковинському за виявлений героїзм у битві за Дніпро присвоєно звання Героя Радянського Со­юзу. Його ім’ям названо середню школу, поблизу якої встановлено погруддя Героя. 145 чоловік за­гинули смертю хоробрих. За гітлерівської тимча­сової окупації карателі стратили підпільника А. Т. Коржа, спалили 122 хати. В селі Солотиному спалено 64 жителі. 1952 року встановлено обеліск воїнам-визволителям села, які полягли в боях з ворогом.

Сучасна карта - Виступовичі