Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Никонівка

НИКОНІВКА — село, центр сільської Ради. Розташована за 22 км на північний схід від ра­йонного центру та за 12 км від найближчої заліз­ничної станції Рея. Дворів — 296. Населення — 889 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Кукільня.
На території Никонівки розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Я. М. Свердлова, за яким закріплено 1971 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1761 га орної землі. Провідними культу­рами є озима пшениця та цукровий буряк. Тва­ринництво м’ясо-молочного напряму.
Працюють восьмирічна школа, в якій 13 учи­телів навчають 140 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з фондом 5,3 тис. книг, лі­карня на 25 ліжок, дитячі ясла, відділення зв’яз­ку, промтоварний та продуктовий магазини.
Партійна організація колгоспу (партосередок на селі створено 1921 року) налічує 17 комуні­стів, 2 комсомольські (осередок виник 1923 року) — 39 членів BJIKCM.
За успіхи в праці 36 трудівників села відзна­чено урядовими нагородами.
Село відоме з 1774 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 ро­ку. Багато зробив для зміцнення Радянської вла­ди на селі В. Т. Кухарець. Він був делегатом пер­шого, другого і третього з’їздів комнезамів Укра­їни і тривалий час — членом президії губерн­ського комітету незаможних селян.
Перше колективне господарство організовано 10 жовтня 1922 року.
553 жителі села були активними учасниками Великої Вітчизняної війни, з них 101 — загинув у боях за Батьківщину, 311 — за мужність і від­вагу, виявлені в боях проти німецько-фашист­ських загарбників, нагороджено орденами й ме­далями.
1954 року в Кукільні встановлено пам’ятник воїнам, які загинули під час визволення села від гітлерівців.
Уродженцем села є кандидат історичних наук О. А. Бевзо.

Сучасна карта - Никонівка