Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Поліське

ПОЛІСЬКЕ (до 1964 року — Могильне)— село, центр сільської Ради, розташоване на лівому бе­резі річки Ужа, за 10 км на південний захід від районного центру, за 10 км від залізничної стан­ції Коростень. Через село проходить автошлях Коростень — Житомир.
Дворів — 282. Населен­ня — 889 чоловік. Сільраді підпорядковані насе­лені пункти Житомирське, Мирний, Рудня, Чолівка.
На території Поліського розміщена централь­на садиба колгоспу «Прогрес», за яким закріп­лено 2328 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1759 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 31 чоловік удостоєний орденів і медалей. 1973 року поблизу села став до ладу льонозавод.
Тут є середня школа, де 36 учителів навчають 356 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 6 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1929 року), налічується 34 комуністи, у комсомольській (створена в 1923 році) —34 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1789 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Проти німецько-фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни билося 127 жителів села, 60 з них нагороджено орденами й медалями. 82 чоловіка загинуло смертю хороб­рих. На честь загиблих односельців і визволителів села, які полягли у боях з ворогом, 1967 року споруджено пам’ятник.
Поліське — батьківщина Героя Радянського Союзу генерал-полковника П. Ф. Жмаченка (1895—1966).
На території с. Поліського виявлено залишки поселення доби неоліту.

Сучасна карта - Поліське