Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Йосипівка

ЙОСИПІВКА (до 1946 року — Юзефівка) — село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру, за 1,5 км від залізничного роз'їзду Йосипівка. Дворів — 285, населення — 736 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гутянське та Липляни.
На території Йосипівки розміщується відділок радгоспу «Чоповицький» (центральна садиба — в селищі Чоповичах).
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 20 жителів Йосипівки нагороджено орденами й медалями.
В селі є восьмирічна школа (12 учителів і 146 учнів), клуб на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 4,2 тис. примірників, медич­ний пункт, магазин.
Сільська парторганізація об'єднує 21 комуні­ста, комсомольська — 25 членів BЛKCM.
Йосипівка заснована в XVI ст. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в районі села діяли партизанські загони з'єднань M. І. Наумова й С. Ф. Маликова, яким населення подавало всебічну допомогу. 180 жителів села вою­вали з німецько-фашистськими загарбниками на фронті, з них 54 віддали своє життя за Батьків­щину. 132 учасники війни нагороджені орденами й медалями.
Коли визволяли Житомирщину від німецько-фашистських загарбників, під селом точилися жорстокі танкові бої. В бою за село героїчно за­гинув командир артбатареї старший лейтенант О. П. Єгоров, якому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На честь 89 загиблих визволителів Йосипівни та односельців, які не повернулися додому з по­ля бою, встановлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Йосипівка