Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сімаківка

СІМАКІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 17 км від районного центру, за 5 км від залізничної станції Яблунець. Через село проходить автомобільний шлях Коростень — Новоград-Волинський. Дворів — 327, населення — 1 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Зорянка, Михайлівна.
В селі розміщується центральна садиба кол­госпу «Радянська Україна», який має в користу­ванні 3,6 тис. га землі, в т. ч. 2,2 тис. га орної. Колгосп спеціалізується на вирощуванні льону й картоплі, розвинуто тваринництво м'ясо-молочного напряму.
Працює восьмирічна школа, де 22 учителі й 361 учень, будинок культури на 500 місць, біб­ліотека з книжковим фондом 10 тис. примірни­ків, 2 медпункти, відділення зв'язку, 4 магазини.
За трудові досягнення 57 сімаківців наго­роджені орденами й медалями, а Т. О. Солоп — орденом Леніна. У селі працює знатна ланкова-льонарка — Герой Соціалістичної Праці Є. А. Саух.
Сільська парторганізація об'єднує 33 комуні­сти, комсомольська — 27 членів ВЛКСМ,
Ланкова колгоспу «Радянська Україна», Герой Соціалістич­ної Праці Є. А. Саух з членами ланки на збиранні льону. Село Сімаківка. 1970 р.
Поселення на місці Сімаківки виникло в пер­шій половині XVII ст. Радянська влада встанов­лена в січні 1918 року. 1920 року в районі села частини Першої Кінної армії вели запеклі бої з польськими інтервентами. В роки Великої Віт­чизняної війни незалежність Вітчизни відстою­вали зі зброєю в руках 126 сімаківців, з них 68 загинуло, 58 чоловік удостоєні орденів і медалей. В районі села діяв партизанський загін з'єд­нання С. Ф. Маликова.
На честь загиблих односельців та визволите­лів села від фашистських окупантів встановлено 3 пам'ятники.

Сучасна карта - Сімаківка