Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Годиха

ГОДИХА – село, центр сільської Ради, розта­шоване за 30 км від районного центру та за 25 км від залізничної станції Чуднів-Волинський. На південній околиці села протікає річка Тетерів. Дворів – 250. Населення – 685 чоловік. Сільраді підпорядковані села Межирічка й Микільськ.
У Годисі міститься центральна садиба колгос­пу ім. Ватутіна, який обробляє 1,6 тис. га землі, в т. ч. 1,1 тис. га орної. Господарство спеціалі­зується на вирощуванні льону й картоплі. Роз­винуте м’ясо-молочне тваринництво. Допоміжні підприємства – пилорама, млин.
За високі показники у праці 42 трудівники села нагороджені орденами й медалями СРСР.
Працюють восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 190 учнів, будинок культури із залом на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом понад 11 тис. примірників, медпункт, пологовий будинок, поштове відділення.
На обліку в партійній організації 28 комуні­стів, у комсомольській – 19 юнаків і дівчат.
Село відоме з 1899 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За тимчасової окупації села німецько-фаши­стські загарбники зруйнували школу, колгоспні будівлі, цегельний завод, 15 будинків колгоспни­ків, 170 чоловік відправлено на каторгу до Ні­меччини.
117 жителів села билися з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, з них 63 загинуло, 42 – нагороджено орденами й медалями СРСР.
Вшановуючи пам’ять воїнів, які полягли в бо­ротьбі з фашистами, трудящі села встановили їм пам’ятник.
Поблизу Межирічки знайдено крем’яні зна­ряддя праці доби неоліту, виявлено давньоруські поселення та курганний могильник.

Сучасна карта - Годиха