Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кичкирі

КИЧКИРІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на березі річки Мики, притоки Тете­рева, за 7 км на південний захід від районного центру й за 12 км від автошляху Радомишль — Кочерів. Дворів — 357. Населення — 939 чоловік. Сільраді підпорядковані села Брід, Глиниця, Нова Юрівка.
В Кичкирях розташована центральна садиба колгоспу ім. Котовського, за яким закріплено 3415 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2895 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й технічні культури, картоплю. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. З 1972 року працює це­гельний завод. За успіхи в розвитку сільського господарства 75 чоловік нагороджено орденами й медалями.
У селі є середня школа, де 23 вчителі на­вчають 330 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 11 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий ком­бінат на 80 місць, відділення зв'язку.
Партійна організація налічує 53 комуністи, комсомольська (створена 1922 року) — 82 члени ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1684 роком. У 1870 році у відповідь на сваволю поміщика відбувся селянський виступ.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В 1922 році заснована сільгоспартіль «Прогрес».
Під час Великої Вітчизняної війни на фрон­тах проти німецько-фашистських загарбників билися 450 жителів села, з них 212 нагороджено орденами й медалями, 153 чоловіка загинуло смер­тю хоробрих. У селі діяла підпільна патріотична група в кількості 44-х чоловік. 1955 року вста­новлено пам'ятник воїнам, які загинули визво­ляючи Кичкирі від гітлерівських окупантів, 1965 року споруджено обеліск на честь односельців, що віддали своє життя за Батьківщину.
Уродженці села Є. М. Матвієнко, кандидату геолого-мінералогічних наук, за дослідження надр України 196'5 року присуджено Ленінську премію.
Поблизу села Глиниці на могильнику доби міді знайдено кілька поховань у кам'яних ящи­ках.

Сучасна карта - Кичкирі