Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Терехове

ТЕРЕХОВЕ — село, центр сільської Ради. Роз­ташоване за 12 км на південь від районного цент­ру та залізничної станції Бердичів. За 3 км на схід від села протікає річка Гнилоп’ять. Дворів — 254. Населення — 659 чоловік. Сільраді підпо­рядковане с. Кикишівка.
На території Терехового розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Г. І. Котовського, за яким закріплено 2142 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1972 га орної землі. Вирощують зернові й технічні культури, розвинуте м’ясо-молочне тва­ринництво. В колгоспі є пилорама і деревооб­робна майстерня. В 1972 році колгоспу присво­єно звання господарства високої культури зем­леробства.
В селі працюють восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 135 учнів, будинок культури на 300 місць з стаціонарною кіноустановкою, біб­ліотека з фондом 10,3 тис. книг, фельдшерсько- акушерський пункт, дитячі ясла, магазин.
Партійна організація (створена 1924 року) об’єднує 22 комуністів, 2 комсомольські (осере­док на селі виник 1924 року) — 29 членів BJIKCM.
За успіхи в праці 32 трудівників села нагоро­джено орденами і медалями СРСР, серед них ор­деном Жовтневої Революції — бригадира Я. М. Машкара, орденом Трудового Червоного Пра­пора — чабана колгоспу В. Т. Степанця та бри­гадира тракторної бригади А. Л. Чорноуса.
Село відоме з 1770 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1922 року створено сільськогосподарську артіль.
В роки Великої Вітчизняної війни 285 жителів села захищали Батьківщину. Всі вони нагоро­джені орденами й медалями. 145 воїнам-односельцям, які полягли смертю хоробрих, та загиб­лим воїнам-визволителям села від німецько-фа­шистських окупантів 1967 року споруджено обе­ліск Слави.
В селі народився видатний англійський пись­менник Джозеф Конрад (1857—1924).
На околицях Кикишівки виявлено залишки поселення доби бронзи, скіфського періоду та черняхівської культури, а на території Терехо­вого — поселення черняхівської культури.

Сучасна карта - Терехове