Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Біла Криниця

БІЛА КРИНИЦЯ — селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на правому березі річки Тетерева, за 25 км на північний схід від райцентру й за 12 км від залізничної станції Тетерів. Дворів — 476. Населення — 1492 чолові­ка. Селищній Раді підпорядковане с. Осів.
У селищі є склозавод. За трудові досягнення орденами й медалями нагороджено 69 чоловік.
С восьмирічна школа, де навчається 120 учнів і працює 10 учителів, будинок культури на 400 місць, бібліотека з книжковим фондом 10 тис. примірників, фельдшерсько-акушерський пункт, дитсадок, відділення зв'язку.
Партійна організація (створена в 1928 ро­ці) налічує 49 комуністів, комсомольська органі­зація (створена 1925 року) — 43 члени ВЛКСМ.
Перша згадка про селище датується 1607 ро­ком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
За гітлерівської тимчасової окупації в се­лищі діяла підпільна патріотична група, яку очолювала комуністка Л. А. Коломаренко. Вес­ною 1942 року під час виконання бойового зав­дання гестапівці схопили хоробру підпільницю та її подруг Н. В. Жудру і Л. В. Новицьку й за­катували.
В роки Великої Вітчизняної війни 250 жите­лів селища билися проти німецько-фашистських загарбників, 80 односельців полягли смертю ге­роїв, 115 чоловік нагороджено орденами й меда­лями. Визволяючи село від гітлерівців, у бою полягло 74 воїни-визволителі, у т. ч. росіянин І. М. Гуляєв, українець Д. К. Муха, узбек С. Машарілов, казах А. Аубакіров, чуваш О. М. Ігумнов.
1955 року споруджено пам'ятник В. І. Леніну. 1961 року встановлено пам'ятник на честь вої­нів, які загинули, визволяючи Білу Криницю від німецько-фашистських окупантів.

Сучасна карта - Біла Криниця