Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гульськ

ГУЛЬСЬК — село, центр сільської Ради, роз­ташоване по берегах річки Случі, за 11 км від районного центру, за 4 км від залізничної стан­ції Новоград-Волинський II. Дворів — 440, насе­лення — 1,3 тис. чоловік.
У Тульську розташована центральна садиба колгоспу ім. Лесі Українки, який має в кори­стуванні 2,8 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,2 тис. га орної землі. Провідними культурами є жито, пшениця, льон, картопля.
На території Тульська діє кам'яний кар'єр.
У селі є середня школа, де 24 вчителі на­вчають 300 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 8,1 тис. примірників, пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв’язку, ощадна каса, майстерня пошиття одягу, три крамниці, кафе.
За сумлінну працю в розвитку сільського гос­подарства, освіти й медицини орденами й меда­лями нагороджено 61 чоловіка, директора серед­ньої школи С. Ю. Рось — орденом Леніна.
Сільська парторганізація (створена в 1925 році) об'єднує 26 комуністів. Комсомольська (створена того ж року) —128 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1577 року. 1905 року мали міс­це виступи селян проти поміщика.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 400 грома­дян села зі зброєю в руках захищали свою Бать­ківщину від німецьких загарбників. З них 189 загинули в бою, 162 нагороджено бойовими ор­денами й медалями.
На честь воїнів-визволителів села та одно­сельців, які не повернулися з поля битви, вста­новлено обеліск Слави.
Неподалік Тульська виявлено давньоруське городище.

Сучасна карта - Гульськ