Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Остапи

ОСТАПИ — село, центр сільської Ради. Розта­шовані за 18 км на південний захід від район­ного центру та за 12 км від залізничних станцій Лучини і Кремне. Дворів — 221. Населення — 759 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Кам'яна Гірка.
За колгоспом ім. 40-річчя КП України, цент­ральна садиба якого розміщена в Остапах, за­кріплено 1828,5 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 8312 га орної землі і 250 га лісу. Виро­щують зернові культури, картоплю і льон. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території Остапів міститься Радогощанське лісництво, підпорядковане Луганському лісгоспзагу.
Тут працюють середня школа, в якій 17 пе­дагогів навчають понад 250 учнів, клуб на 110 місць, 2 бібліотеки з фондом понад 9 тис. книг, медичний пункт, пологовий будинок, відділення зв'язку, 3 магазини.
Партійна організація об'єднує 23 комуністів, 2 комсомольські — 105 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 39 трудівників села на­городжено медалями СРСР.
Село відоме з 1663 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В жовтні 1924 року організовано кредитний кооператив.
У роки Великої Вітчизняної війни 256 жите­лів села билися з ворогом, 103 — загинули, 115— відзначені урядовими нагородами.
Під час тимчасової окупації на території села діяли підпільники та партизани. Підпільний райком партії очолював спочатку П. Й. Нагорний, а потім колишній директор Остапівської середньої школи І. Г. Сторожук. Зв'язковими були жителі села Я. С. Применко та Ю. К. Степанчук.
В 1949 році встановлено обеліск Слави на честь воїнів-односельців, які полягли за Бать­ківщину в боротьбі з гітлерівцями.

Сучасна карта - Остапи