Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старосілля

СТАРОСІЛЛЯ (стара назва — Макаківка) — село, центр сільської Ради. Розташоване на пра­вому березі річки Жерева, за 8 км на північний захід від районного центру, за 6 км на північ від залізничної станції Кремне та за 2 км від автошляху Київ — Брест. Дворів — 50. Населен­ня —145 чоловік. Сільраді підпорядковані села Нова Рудня, Нові Новаки, Новосілка.
В Старосіллі розміщена центральна садиба колгоспу ім. В. І. Леніна, за яким закріплено 1375,9 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 929,7 га орної землі. Тут є 55 бджолосімей.
На території села працюють початкова шко­ла, клуб на 200 місць, бібліотека з фондом 6,5 тис. книг, медпункт, магазин.
Партійна організація с. Старосілля об'єднує 15 комуністів, комсомольська — 27 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 26 трудівників села відзна­чено орденами й медалями СРСР, серед них до­ярку Г. Д. Дрозд — орденом Леніна, голову кол­госпу П. А. Марченка — орденом Трудового Чер­воного Прапора.
Село відоме з XIX століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. 1923 року організовано агропункт спільно­го обробітку землі.
Під час Великої Вітчизняної війни 76 жите­лів села брали активну участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 34 — заги­нули, 39 — нагороджені орденами і медалями. 26 уродженців Старосілля воювали в складі за­гонів партизанського з'єднання під командуван­ням С. Ф. Маликова, що діяли на Житомирщині.

Сучасна карта - Старосілля