Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дідковичі

ДІДКОВИЧІ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на берегах річки Ужа, за 25 км на пів­нічний схід від районного центру, за 8 км від залізничної станції Ігнатпіль і за 1 км від авто­шляху Коростень — Народичі. Дворів — 514. На­селення — 1362 чоловіка. Сільраді підпорядкова­не с. Булахівка.
На території Дідковичів розміщена централь­на садиба колгоспу ім. Чапаєва, який має в ко­ристуванні 5184 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2968 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон, картоплю. Розвинуте тваринни­цтво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в роз­витку сільського господарства 32 чоловіка удо­стоєні орденів і медалей, у т. ч. доярка М. В. Ла­заренко — ордена Леніна.
В селі є середня школа, де 20 учителів на­вчають 255 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,6 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок.
У партійній організації села Дідковичів налі­чується 21 комуніст, у комсомольській (створена 1927 року) — 46 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про Дідковичі датує­ться 1588 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 ро­ку. Проти німецько-фашистських загарбників на фронтах і в партизанських загонах билося 320 жителів села, з них 124 нагороджено орденами й медалями. 224 чоловіка полягли смертю хороб­рих. 1965 року споруджено обеліск Слави на честь односельців і визволителів села, які заги­нули в боях з гітлерівськими окупантами.
На околиці села знайдено кам’яні знаряддя доби бронзи.

Сучасна карта - Дідковичі