ТОПІЛЬНЯ — село, центр сільської Ради. Розташована на березі річки Свинки, що впадає в Жерів, за 28 км на північний захід від районного центру та за 12 км від залізничної станції Білокоровичі. З півночі, заходу і півдня до села прилягає ліс Білокоровицького лісництва. Дворів — 242. Населення — 675 чоловік. Сільраді підпорядковані селище Жовтневе та с. Чапаївка.
В Топільні розміщено відділок хмелерадгоспу «Олевський», центральна садиба якого в с. Замисловичах Олевського району. В районі Топільні є великі поклади торфу. Тому поблизу виросло селище Жовтневе, де в 1969 році споруджено Озерянський торфобрикетний завод. Основна частина населення — робітники, які працюють у відділку хмелерадгоспу «Олевський», Озерянському торфобрикетному заводі та лісництвах.
Працюють восьмирічна школа, в якій 15 учителів навчають 204 учнів, будинок культури на 225 місць з стаціонарною кіноустановкою, 2 бібліотеки з фондом понад 8 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 магазини.
Партійна організація с. Топільні налічує 14 комуністів, комсомольська — 47 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 9 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Село відоме з першої половини XVII століття.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
127 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, з них 67 — відзначено урядовими нагородами, 111 — віддали своє життя за Батьківщину. Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в районі села активно діяли партизанські загони з'єднань С. Ф. Маликова та О. М. Сабурова. На світанку 5 травня 1943 року есесівці оточили Топільню і жорстоко розправилися з жителями за зв'язок з партизанами. Вони розстріляли 27 чоловік і спалили 36 будинків. 86 чоловік відправили до Білокоровичів, де 23 з них розстріляли, решту ув'язнили в різних концтаборах.
В центрі села 1954 року встановлено обеліск Слави на честь партизана О. Н. Пивоварова, який загинув під час виконання завдання партизанського загону.
Дивиться також інші населені пункти району: