Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жолобне

ЖОЛОБНЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на річці Жолоб'янці, за 24 км від ра­йонного центру, за 12 км від залізничної станції Колодянка. Дворів — 386, населення — 1,2 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Будища, Коритища.
В Жолобному розміщується колгосп ім. Кіро­ва, що має в користуванні 2,3 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1,6 тис. га орної землі. Провідними культурами є пшениця, цукровий буряк, льон, картопля. Тваринництво м ясо-молочного на­пряму.
Працюють середня школа, де 30 учителів на­вчають 426 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 5,6 тис. примірників, лікарня на 25 ліжок, амбулаторія, аптека, дитячі ясла, два магазини, відділення зв'язку.
За високі показники в праці 63 трудівники села удостоєні урядових нагород, 15 колгоспни­ків відзначено золотими й срібними медалями ВДНГ. Вчителеві географії В. Т. Левченку при­своєно звання заслуженого вчителя УРСР.
Сільська парторганізація (створена 1922 ро­ку) об'єднує 28 комуністів, комсомольська — 56 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1577 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни воювало з ворогом 150 чоловік. Загинуло 115 чоловік, 98 жителів села нагороджені бойовими орденами й медалями.
На честь односельців, що загинули під час Великої Вітчизняної війни, та воїнів-визволите­лів села від гітлерівців споруджено обеліск Слави.
В центрі села встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Жолобне