Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новопіль

НОВОПІЛЬ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 16 км від районного центру, на річ­ці Кам'янці (притока Тетерева), за 16 км від залізничної станції Дубовець. Дворів — 508, на­селення — 1,5 тис. чоловік. Сільраді підпорядко­вані села Окілок та Івановичі.
В Новополі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, який має в користуванні 2,5 тис. га земельних угідь, у т. ч. 2,1 тис. га ор­них. Напрям господарства льонарсько-картопляр­ський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочним тваринництвом. Колгосп спеціалізується на виробництві м'яса, птиці. Є пункт переробки льону й пилорама.
В селі працюють середня школа, де 22 вчи­телі навчають 396 учнів, будинок культури на 365 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 11,6 тис. примірників, фельдшерсько-акушер­ський пункт, дитячі ясла-садок, поштове відді­лення, ощадна каса, три магазини, майстерня по­бутового обслуговування.
За трудові успіхи 56 новопільців нагороджені орденами й медалями Радянського Союзу.
Сільська парторганізація об'єднує 20 комуні­стів, дві комсомольські —139 членів ВЛКСМ. Перший комсомольський осередок створено в листопаді 1923 року.
Село відоме з 1618 року. Після скасування кріпосного права селяни виступили проти спла­ти викупних сум за землю. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
У роки Великої Вітчизняної війни 320 ново­пільців боронили свою Батьківщину на фронті, з них 200 чоловік загинуло, 149 нагороджено бойовими орденами й медалями.
На честь воїнів, які полягли, визволяючи село від німецьких фашистів, споруджено обеліск і пам'ятник.
У центрі села височить пам'ятник В. І. Ле­ніну.

Сучасна карта - Новопіль