Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Давидки

ДАВИДКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 18 км на захід від районного цен­тру, за 4,5 км від залізничної станції Вигів і за 1 км від автошляху Мозир — Ровно. Дворів —134. Населення — 396 чоловік. Сільраді підпорядкова­ні села Видень і Дружбівка.
На території Давидок розміщена центральна садиба колгоспу «Правда», за яким закріплено 3026 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1600 га орної землі. Вирощують зернові культу­ри, льон, картоплю. Розвинуте тваринництво м’ясо-молочного напряму. За успіхи в розвитку сільського господарства 19 чоловік нагороджено орденами й медалями. Н. К. Войтенко удостоєна звання заслуженого вчителя УРСР.
У селі є восьмирічна школа, де 12 учителів навчають 115 учнів, клуб, бібліотека з книжковим фондом 4,2 тис. томів, фельдшерсько-аку­шерський пункт.
Партійна організація села Давидок налічує 23 чоловіка, комсомольська — 26 членів ВЛКСМ.
Перша писемна згадка про село датується 1682 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни на фрон­тах та в партизанських загонах билося проти німецько-фашистських загарбників 113 жителів села, 56 з них нагороджено орденами й медаля­ми. 65 чоловік загинуло смертю хоробрих. 1955 року на честь воїнів-односельців і визволи­телів села, які полягли в боях з ворогом, вста­новлено обеліск Слави.

Сучасна карта - Давидки