Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Строків

СТРОКІВ — село, центр сільської Ради. Роз­ташований на березі річки Ростовиці, за 14 км на південний схід від районного центру. Через село проходить вузькоколійна залізнична лінія Сквира — Попільня »та автошлях Житомир — Сквира. Дворів — 390. Населення — 967 чоловік.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. В. І. Чапаєва, за яким закріплено 1896,7 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1763 га орної землі. В господарстві вирощують зернові й тех­нічні культури, картоплю. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
В Строкові є млин та олійниця.
Працюють середня школа, де 18 учителів на­вчають 240 учнів, будинок культури на 350 місць, 2 бібліотеки з фондом понад 11 тис. книг, фельд­шерсько-акушерський пункт, дитячі ясла на 50 місць, 3 магазини.
Партійна організація об'єднує 34 комуністів, комсомольська — 60 членів ВЛКСМ. Партійний і комсомольський осередки створені 1929 року.
За успіхи в праці 38 трудівників села наго­роджено орденами й медалями СРСР.
Село засноване в XVIII столітті.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. За мужність і відвагу в боях з басмачами А. П. Пантелійчук нагороджений орденом Чер­воного Прапора.
Під час Великої Вітчизняної війни проти німецько-фашистських загарбників боролося 360 жителів села, з них 192 — відзначено урядовими нагородами, 133 — загинули смертю хоробрих.
Полеглим воїнам-односельцям та воїнам-визволителям села від гітлерівців у 1966 році спо­руджено обеліск Слави.
Уродженцем села є радянський український письменник В. О. Міняйло.
На околиці Строкова виявлено давньоруський курганний могильник.

Сучасна карта - Строків