Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білки

БІЛКА — село, центр сільської Ради, розта­шоване на берегах річки Ужа, за 35 км на пів­денний захід від райцентру, за 12 км від заліз­ничної станції Омелянівка й за 6 км від авто­шляху Мозир — Вінниця. Дворів — 320. Населен­ня — 887 чоловік. Сільській Раді підпорядковане с. Рудня Білківська.
На території Білки розміщена центральна са­диба колгоспу «50-річчя Жовтня», за яким за­кріплено 4639 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3376 га орної землі. Вирощують зернові культури, льон і картоплю. Розвинуте тварин­ництво м’ясо-молочного напряму. За досягнення в розвитку сільського господарства 36 чоловік відзначено орденами й медалями.
В селі є середня школа, де 18 учителів навча­ють 199 учнів, будинок культури на 200 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,1 тис. томів, фельдшерсько-акушерський пункт.
У партійній організації (створена 1925 року) налічується 26 комуністів, у комсомольській (створена 1926 року) — 32 члени ВЛКСМ.
Перша згадка про село датується 1775 роком.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в районі села діяло партизанське з’єднання І. І. Шитова. На фронтах і в партизанських загонах воювало 242 жителі села. За виявлений героїзм у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників 64 чо­ловіка нагороджено орденами й медалями. 106 — загинуло смертю хоробрих.

Сучасна карта - Білки