Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красностав

KPACHOCTAB (до 1932 року — Воняйки) — село, центр сільської Ради. Розташований за 8 км на південний захід від районного центру і 4 км від залізничної станції Лугини. Дворів — 234. Населення — 832 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Теснівка.
В Красноставі розміщена центральна садиба колгоспу «Пам'ять Леніна», за яким закріплено 1432,5 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 930,8 га орної землі, 1070 га лісу. Вирощують жито, пшеницю, картоплю і льон; розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
На території села працюють восьмирічна шко­ла, в якій 12 педагогів навчають 131 учня, нав­чально-консультативний пункт Луганської заоч­ної середньої школи, клуб, дві бібліотеки з фон­дом 7 тис. книг, медичний пункт, дитячі ясла на 35 місць, магазин.
Партійна організація (осередок створено 1927 року) об'єднує 18 комуністів, комсомольська (осередок виник 1930 року) — 48 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 54 трудівників села наго­роджено орденами й медалями Союзу PCP.
Найдавніші згадки про село належать до 1545 року.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
В боротьбі проти німецько-фашистських за­гарбників брало участь 220 жителів села, з них 69 — загинуло, 65 — нагороджено орденами і ме­далями.
В центрі Красностава споруджено пам'ятник воїнам, які полягли в роки Великої Вітчизняної війни під час визволення села.
Відзначаючи 100-річчя з дня народження В. І. Леніна, трудящі встановили вождеві па­м'ятник.

Сучасна карта - Красностав