Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Слобідка

СЛОБІДКА (до 1948 року — Селище) — село, центр сільської Ради, розташоване за 4 км від районного центру, за 2 км від залізничного ро­з'їзду Пиріжки. Дворів — 283, населення — 0,9 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села Гамарня, Острів, Щербатівка.
На території Слобідки розміщується централь­на садиба колгоспу «Комуніст», який обробляє 2,48 тис. га землі, в т. ч. 2 тис. га орної. Кол­госп вирощує льон, хміль, пшеницю, картоплю, жито. Тваринництво м'ясо-молочного напрямку.
В селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 130 учнів, будинок культури на 210 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,2 тис. примірників, медичний пункт. У Гамарні розта­шований лісотехнікум, заснований 1927 року, тут навчається 900 студентів.
За успіхи в праці 80 трудівників села відзна­чено урядовими нагородами.
Сільська парторганізація об'єднує 77 кому­ністів, комсомольська — 86 членів ВЛКСМ.
Засновано село на початку XVIII ст. Радян­ську владу встановлено в січні 1918 року. Під час австро-німецької окупації в районі села діяв пар­тизанський загін.
У роки Великої Вітчизняної війни 162 жителі Слобідки воювали з німецько-фашистськими за­гарбниками, з них загинуло 80. 125 учасників війни нагороджені орденами й медалями.

Сучасна карта - Слобідка