Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рудня-Городище

РУДНЯ-ГОРОДИЩЕ — село, центр сільської Ради, розташоване на березі річки Гнилоп'яті, притоки Тетерева; за 30 км від районного та об­ласного центру й залізничної станції Житомир. Дворів — 346. Населення — 980 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гай, Роздольне, Соснівка.
У Рудні-Городищі міститься центральна сади­ба колгоспу «Дружба», який обробляє 3,7 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,8 тис. га орної землі. Вирощують зернові культури, кар­топлю, льон, хміль. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 70 трудівників села відзначено уря­довими нагородами.
Тут працює восьмирічна школа, в якій 11 учи­телів навчають 163 учні, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом 10 тис. примірників, фельд­шерсько-акушерський пункт.
Партійна організація налічує 41 комуніста, комсомольська — 31 члена ВЛКСМ.
Село засноване в XVII столітті.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У 1941—1945 рр. на фронт пішов 231 житель села, з них 89 загинуло, 102 — нагороджено орде­нами й медалями СРСР.
Воїнам, які полягли в боях, визволяючи Рудню-Городище від німецько-фашистських загарб­ників, трудящі села встановили пам'ятник.
Поблизу сіл Рудні-Городища та Соснівки ви­явлено поселення доби бронзи, три поселення скіфських часів, два — ранньослов'янські (черняхівської культури II — VI ст., корчацького типу VI—VII ст.), а також часів Київської Русі.

Сучасна карта - Рудня-Городище