Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Киянка

КИЯНКА — село, центр сільської Ради, роз­ташоване на лівому березі річки Смолки, прито­ки Случі, за 19 км від райцентру, за 8 км від залізничної станції Колодянка. Дворів — 404, населення — 1,4 тис. чоловік.
У Киянці розміщується центральна садиба колгоспу «Правда», який має в користуванні 2,8 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,4 тис. га орної землі. Господарство вирощує пшеницю, жито, льон, картоплю, розвиває м'ясо-молочне тваринництво.
Працюють середня школа, де 26 учителів на­вчають 378 учнів, будинок культури на 300 місць, бібліотека з книжковим фондом 9,5 тис. примірників, медпункт, дитячі ясла, три магази­ни, відділення зв'язку.
За успіхи в розвитку сільського господар­ства та освіти 50 жителів села нагороджено ор­денами й медалями Союзу PCP.
Сільська парторганізація об'єднує 32 кому­ністи, комсомольська — 40 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1565 року. 1905 року стався виступ селян проти поміщика. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
В 1920 році в районі села Перша Кінна армія вела запеклі бої з польськими інтервентами. Перша сільськогосподарська артіль створена 1924 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 250 жите­лів Киянки брали участь у боротьбі проти ні­мецько-фашистських загарбників, у боях заги­нуло 104 чоловіка. За героїзм і відвагу 118 чоло­вік нагороджено орденами й медалями.
На честь загиблих односельців та воїнів-визволителів села від гітлерівців споруджено мо­нумент.
В селі встановлено пам'ятник В. І. Леніну.

Сучасна карта - Киянка