Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Недашки

НЕДАШКИ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 25 км від районного центру, за 25 км від залізничної станції Малин. Дворів — 363, населення — 1 тис. чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Вишнянка, Зелений Гай.
На території Недашків розміщена центральна садиба колгоспу «Жовтень», який має в користу­ванні 3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,1 тис. орної землі. Провідними куль­турами є озиме жито, пшениця, льон та кар­топля. Тваринництво м'ясо-молочного напрямку. Є відділення «Сільгосптехніки».
В селі є середня школа, де 23 учителі навча­ють 264 учні, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 7,9 тис. примір­ників, медпункт, будинок побутових послуг, два магазини.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільськогоспо­дарського виробництва, 112 чоловік відзначені орденами й медалями.
Сільська парторганізація об'єднує 23 кому­ністи, комсомольська — 49 членів ВЛКСМ.
Перша згадка про Недашки припадає на 1651 рік. Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В 1920 році через село проходили підрозділи бригади Г. І. Котовського. Деякий час у селі був штаб бригади.
У роки Великої Вітчизняної війни 236 жителів воювали проти гітлерівських загарбників, з них 121 загинув. Для організації підпільної роботи в селі були залишені комуністи М. Ялунін, С. М. Власенко, М. Скуратівський. Однак, вика­зані зрадником, вони були розстріляні ворогами.
149 учасників війни повернулися додому з бойовими орденами й медалями. На вшану­вання пам'яті тих, хто загинув, визволяючи село, і воїнів-односельців споруджено меморіальний пам'ятник.
Поблизу Недашків виявлено давньоруський курганний могильник.

Сучасна карта - Недашки