Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Українка

УКРАЇНКА (до 1960 року — Пінязевичі) — се­ло, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Ірші, за 8 км від районного центру, за 2 км від залізничної станції Гранітне. В селі 538 дворів, населення — 1,5 тис. чоловік. Сільраді підпорядковані села: Городище, Федорівка й се­лище Гранітне.
В Українці розміщена бригада колгоспу «Шлях до комунізму» (центральна садиба — в с. Малинівці).
На території сільської Ради є великі поклади граніту. Працюють два щебневі та каменедро­бильний заводи. У Федорівці — Поліська науково-дослідна станція ім. Засухіна Українського на­уково-дослідного інституту картоплярства, виво­дить високоврожайні сорти картоплі й люпину.
В Українці є середня школа, де 21 учитель навчає 277 учнів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з книжковим фондом 12 тис. примір­ників, лікарня на 25 ліжок, медичний пункт.
За успіхи в праці 72 чоловіка нагороджені орденами й медалями.
Сільська партгрупа об'єднує 17 комуністів, комсомольська організація — 28 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1618 року. Радянську владу вста­новлено в січні 1918 року.
В роки Великої Вітчизняної війни 253 жителі села воювали з ворогом; з них загинув 121. Уря­довими нагородами відзначені 162 чоловіка.
У боях за визволення села полягли смертю хоробрих: росіянин І. Г. Чернов, чуваш Ф. К. Ки­рилов, узбек О. Манжасов, казах М. Сахінбаєв, усього 31 воїн.
В центрі Українки споруджено обеліск на честь воїнів-визволителів села від гітлерівської окупації та односельців, які загинули в боях за незалежність Батьківщини.
На території села Городища знайдено римські монети II ст. н. е., виявлено городище та кур­ганний могильник (X—XIII століття).

Сучасна карта - Українка