Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Романівка

РОМАНІВКА – село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру та за 5 км від залізничної станції Разіне. Дворів – 580. Населення –1930 чоловік. Сільраді підпо­рядковані села Мані, Разіне й Хижинці.
На території Романівни міститься центральна садиба колгоспу ім. Б. Хмельницького, за яким закріплено 2,9 тис. га землі, в т. ч. 2,3 тис. га орної. Вирощують зернові культури і цукрові буряки. Розвинуте м’ясо-молочне тваринництво.
У колгоспі працює університет сільськогоспо­дарських знань, бюро економічного аналізу, рада НОП.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 87 колгоспників села відзначено орденами й медалями СРСР, серед них орденом Леніна нагороджено колишнього голову колгоспу П. А. Шимона, свинарку Н. І. Матат.
У селі є середня й початкова школи, в яких 34 вчителі навчають 503 учнів, будинок культури із залом на 400 місць, 4 бібліотеки з книжковим фондом понад 24,5 тис. книжок, дільнична лі­карня на 25 ліжок, аптека.
Партійна організація об’єднує 64 комуністів, комсомольська – 18 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1584 року.
Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
У роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішли 282 жителі села, з них 131 чоловік заги­нув, 164 – удостоєні орденів і медалей Радян­ського Союзу. За героїзм і мужність, виявлені в боях з фашистами, жителя Манів В. І. Полончука нагороджено орденом Леніна.
Вшановуючи пам’ять воїнів-односельців, які віддали своє життя в боротьбі проти німецько-фашистських окупантів, трудящі села встано­вили обеліск Слави.
На околицях Разіного виявлене поселення скіфського періоду та часів Київської Русі.

Сучасна карта - Романівка