Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Половецьке

ПОЛОВЕЦЬКЕ — село, центр сільської Ради. Розташоване за 10 км на північний схід від районного центру та за 12 км від залізничної станції Бердичів. За 5 км проходить автошлях Вінниця—Житомир. Дворів—420. Населення—1196 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Хмельове.
На території Половецького розміщено відділлок хмелерадгоспу «Дубова», який створено в 1959 році на базі колгоспу «Перше травня».
В селі є середня школа, де навчається 400 учнів і працює 30 учителів, будинок культури на 250 місць, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, продовольчий і промтоварний магазини.
Партійна організація (створена 1930 року) об’єднує 16 комуністів, 2 комсомольські (осередок їх виник 1928 року) — 152 членів ВЛКСМ.
За успіхи в праці 10 трудівників села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Село згадується у 1650 році як Половецьк.
В 70-х роках XIX ст. на грунті незадоволення наслідками реформи і залишками кріпосництва в селі відбувалися селянські виступи. Селяни вели боротьбу з місцевим поміщиком за громадський став, двічі спалювали панське збіжжя і господарські будівлі.
Радянську владу встановлено в січні 1918 року. В 1928 році створено ТСОЗ.
295 жителів села брали участь у боротьбі про ти німецько-фашистських загарбників, 174 — відзначені орденами й медалями, 124 — загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни. 1942 року в Половецькому організовано підпільну групу, до якої входило 10 чоловік.
1965 року на честь загиблих воїнів-визволителів села на братській могилі споруджено пам’ятник.
У Половецькому в 1933—1936 рр. працював головою колгоспу один із прославлених керівників партизанського руху на Україні під час Великої Вітчизняної війни, Герой Радянського Союзу, генерал-майор О. М. Сабуров.
Поблизу села виявлено залишки поселення скіфського періоду.

Сучасна карта - Половецьке