Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Повчине

ПОВЧИНЕ — село, центр сільської Ради, роз­ташоване за 29 км від райцентру, за 28 км від залізничної станції Новоград-Волинський. Дво­рів — 230, населення — 763 чоловіка. Сільраді під­порядковані села Калинівка, Партизанське, Суховоля.
В Повчині розташована центральна садиба колгоспу ім. Богдана Хмельницького, який має в користуванні 2,2 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,6 тис. га орної землі. Колгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої ху­доби.
За трудові успіхи 42 колгоспники нагороджені орденами й медалями Союзу PCP, голова кол­госпу С. І. Гавриш — орденом Леніна, бригадир тракторної бригади Я. В. Мельничук — орденом Жовтневої Революції.
В селі є восьмирічна школа, де 13 учителів навчають 125 учнів, будинок культури на 350 місць, бібліотека з книжковим фондом 6,7 тис. примірників, медичний пункт, дитячі ясла, ма­газин, майстерня побутового обслуговування, відділення зв'язку.
Сільська парторганізація має на обліку 32 ко­муністи, комсомольська організація — 25 членів ВЛКСМ.
Село відоме з 1782 року. Радянська влада встановлена в січні 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 85 жите­лів села відбивали гітлерівську навалу в лавах Радянської Армії, 39 — у партизанських заго­нах. В 1943 році під час рейду на Карпати че­рез село проходило партизанське з'єднання С. А. Ковпака.
За мужність і відвагу в боях з ворогом 32 громадянина нагороджені орденами й медалями.
На честь 46 загиблих односельців та воїнів-визволителів села від фашистської окупації встановлено обеліск Слави.
В центрі села височить пам'ятник В. І. Ле­ніну.

Сучасна карта - Повчине