Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Селець

СЕЛЕЦЬ (до 1953 року — Селище) — село, центр сільської Ради, розташоване на р. Очере­тянці, за 20 км від районного центру, за 10 км від залізничної станції Фасова. Дворів — 246, населення — 621 чоловік. Сільраді підпорядкова­не с. Браженка.
В Селеці розміщена центральна садиба кол­госпу ім. Ватутіна, який обробляє 1,6 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,2 тис. га орної землі. Напрям господарства льонарсько-картоплярський з розвинутим хмелярством та м'ясо-молочний. Допоміжним підприємством є млин.
За трудові успіхи 34 жителі Сельця нагоро­джені ювілейними медалями на честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна.
Працюють восьмирічна школа, в якій 10 учи­телів навчають 124 учні, є будинок культури на 250 місць, дві бібліотеки з книжковим фондом 12,6 тис. книжок, медпункт, поштове відділен­ня, два магазини.
Сільська парторганізація (створена 1926 ро­ку) об'єднує і15 комуністів, комсомольська — 46 членів ВЛКСМ (створена 1923 року).
Село відоме з 1593 року. 1863 року стався виступ селян проти місцевих властей. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.
156 жителів села брали участь у Великій Віт­чизняній війні, з них 96 чоловік загинули, 76 нагороджені бойовими орденами й медалями Ра­дянського Союзу.
За тимчасової німецько-фашистської окупа­ції у селі діяла підпільна група, яка входила до складу Потіївської підпільної організації на чолі з І. Ф. Бугайченком.
На братських могилах воїнів, які полягли, визволяючи село від гітлерівців, встановлено пам'ятник.
На околиці Блаженки виявлено давньоруське городище.

Сучасна карта - Селець